Zabieg polegający na mechanicznym usuwaniu owłosienia za pomocą wosku. Depilacja woskiem osłabia cebulki włosów i spowalnia ich wzrost. Włoski po depilacji stają się osłabione i cieńsze. Efektem depilacji jest skóra gładka i miła w dotyku. W zależności od tego jak szybko rosną włosy u danej osoby efekt utrzymuje się ok.4-6 tyg., a pojedyncze włoski zaczynają odrastać po ok. 2 tyg. U osób o jasnym, słabym owłosieniu efekt utrzymuje się dłużej.

Wykonujemy depilację ciepłym woskiem miękkim (metoda paskowa) i FilmWax-em, czyli woskiem łagodnym, który został opracowany i jest przeznaczony do wrażliwych miejsc, takich jak pachy, bikini, twarz (tzw. metoda bezpaskowa) oraz woskami marki Lycon (metoda bezpaskowa).

Lycon został założony w 1978 roku w Australii przez Lydię Jordane. Pracując w branży kosmetycznej, Lydia nie mogła znaleźć na rynku wosku, który w zupełności spełniałby oczekiwania jej klientek. Wychowana w rodzinie z tradycjami farmaceutycznymi postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie wyprodukować wosk na miarę potrzeb klientek. Eksperymenty odbywały się w jej własnej kuchni. Po wielu próbach narodził się właściwy produkt, który odsprzedała kilku sąsiednim salonom. Wkrótce zapotrzebowanie na Lycon objęło Australię, a niedługo potem zamówienia spłynęły z całego świata.

Lydia jako pierwsza wykorzystała w woskach do depilacji odżywcze właściwości azulenu, aloesu, rumianku, róży oraz lawendy. Dzisiaj Lydia i jej zespół podróżują po świecie, szkoląc salony w specyficznych technikach depilacji Lycon. Równocześnie pomagają im rozwinąć działalność i odnieść sukces.

Lycon to lider na rynku wosków do depilacji, jest używany na całym świecie przez najbardziej ekskluzywne salony kosmetyczne oraz spa. Do grona wiernych fanek depilacji Lycon należą m.in. Victoria Beckham oraz Sienna Miller.

Do produkcji wosków Lycon używa się jedynie naturalnych składników m.in. olejków aromaterapeutycznych oraz najwyższej jakości żywic. Dzięki temu woski Lycon są niezwykle elastyczne. Kurcząc się, mocno chwytają włoski i usuwają nawet te najkrótsze o długości 1mm. Niska temperatura topnienia w połączeniu z delikatną recepturą dodają woskom odżywczo-regenerujących właściwości. Zabiegi z wykorzystaniem wosków Lycon pozostawiają skórę gładką i delikatną w dotyku.

Przygotowanie do zabiegu:

Włosy poddane zabiegowi muszą mieć odpowiednią długość, czyli minimalna długość włosów to 3-5 mm (na bikini nie mogą być dłuższe niż 1,5 cm). Jeśli są zbyt długie to należy je przed zabiegiem przyciąć, jeśli za krótkie – zapuścić ( od momentu ogolenia maszynką trzeba zapuszczać ok. 2 tyg.).

CENNIK

DEPILACJA WOSKIEM DLA MĘŻCZYZN 
Nos 25 zł
Przedramiona/ dolna część rąk 55 zł 
Ręce całość 75 zł 
Plecy wosk miękki 85 zł (wosk Lycon 120 zł)
Dolna część pleców wosk mięki 55 zł (wosk Lycon 70 zł) 
Klatka piersiowa 70 zł (wosk Lycon 80 zł) 
Kark 30-40 zł (wosk Lycon 45-55 zł) 

DEPILACJA WOSKIEM

Brwi 25 zł +EpillFree +25 zł
Wąsik 25 zł +EpillFree +30 zł
Baczki30 zł +EpillFree +40 zł
Broda 30 zł- 40 zł +EpillFree +40 zł
Wąsik + broda 50 zł +EpillFree +50 zł
Wąsik+ broda+ baczki 60 zł +EpillFree +65 zł
Nos 25 zł
Pachy 55 zł 
Ręcę całość 65 zł 
Przedramiona / dolna część rąk 50 zł 
Uda/łydki z kolanami 65 zł 
Nogi całość 110 zł 
Linia bikini 60 zł 
Bikini brazylijskie 120 zł 
Nogi + linia bikini 150 zł
Linia podbrzusza 45 zł