Zabieg polegający na mechanicznym usuwaniu owłosienia za pomocą wosku. Depilacja woskiem osłabia cebulki włosów i spowalnia ich wzrost. Włoski po depilacji stają się osłabione i cieńsze. Efektem depilacji jest skóra gładka i miła w dotyku. W zależności od tego jak szybko rosną włosy u danej osoby efekt utrzymuje się ok.4-6 tyg., a pojedyncze włoski zaczynają odrastać po ok. 2 tyg. U osób o jasnym, słabym owłosieniu efekt utrzymuje się dłużej.

Wykonujemy depilację ciepłym woskiem miękkim (metoda paskowa) i FilmWax-em, czyli woskiem łagodnym, który został opracowany i jest przeznaczony do wrażliwych miejsc, takich jak pachy, bikini, twarz (tzw. metoda bezpaskowa) oraz woskami marki Lycon (metoda bezpaskowa).

Lycon został założony w 1978 roku w Australii przez Lydię Jordane. Pracując w branży kosmetycznej, Lydia nie mogła znaleźć na rynku wosku, który w zupełności spełniałby oczekiwania jej klientek. Wychowana w rodzinie z tradycjami farmaceutycznymi postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie wyprodukować wosk na miarę potrzeb klientek. Eksperymenty odbywały się w jej własnej kuchni. Po wielu próbach narodził się właściwy produkt, który odsprzedała kilku sąsiednim salonom. Wkrótce zapotrzebowanie na Lycon objęło Australię, a niedługo potem zamówienia spłynęły z całego świata.

Lydia jako pierwsza wykorzystała w woskach do depilacji odżywcze właściwości azulenu, aloesu, rumianku, róży oraz lawendy. Dzisiaj Lydia i jej zespół podróżują po świecie, szkoląc salony w specyficznych technikach depilacji Lycon. Równocześnie pomagają im rozwinąć działalność i odnieść sukces.

Lycon to lider na rynku wosków do depilacji, jest używany na całym świecie przez najbardziej ekskluzywne salony kosmetyczne oraz spa. Do grona wiernych fanek depilacji Lycon należą m.in. Victoria Beckham oraz Sienna Miller.

Do produkcji wosków Lycon używa się jedynie naturalnych składników m.in. olejków aromaterapeutycznych oraz najwyższej jakości żywic. Dzięki temu woski Lycon są niezwykle elastyczne. Kurcząc się, mocno chwytają włoski i usuwają nawet te najkrótsze o długości 1mm. Niska temperatura topnienia w połączeniu z delikatną recepturą dodają woskom odżywczo-regenerujących właściwości. Zabiegi z wykorzystaniem wosków Lycon pozostawiają skórę gładką i delikatną w dotyku.

Przygotowanie do zabiegu:

Włosy poddane zabiegowi muszą mieć odpowiednią długość, czyli minimalna długość włosów to 3-5 mm (na bikini nie mogą być dłuższe niż 1,5 cm). Jeśli są zbyt długie to należy je przed zabiegiem przyciąć, jeśli za krótkie – zapuścić ( od momentu ogolenia maszynką trzeba zapuszczać ok. 2 tyg.).

CENNIK

DEPILACJA WOSKIEM DLA MĘŻCZYZN 
Nos 20 zł
Przedramiona/ dolna część rąk 45 zł +EpillFree +55 zł
Ręce całość 65 zł +EpillFree +85 zł
Plecy wosk miękki 70 zł (wosk Lycon 110 zł) +EpillFree +100 zł
Dolna część pleców wosk mięki 45 zł (wosk Lycon 65 zł) +EpillFree +50 zł
Klatka piersiowa 60 zł (wosk Lycon 70 zł) +EpillFree +80 zł
Kark 20-30 zł (wosk Lycon 35-45 zł) +EpillFree +40-50 zł

DEPILACJA WOSKIEM

Brwi 20 zł +EpillFree +20 zł
Wąsik 20 zł +EpillFree +25 zł
Baczki 20 zł +EpillFree +30 zł
Broda 20 zł – 30 zł +EpillFree +30 zł
Wąsik + broda 40 zł +EpillFree +40 zł
Wąsik+ broda+ baczki 50 zł +EpillFree +60 zł
Nos 20 zł
Pachy 45 zł +EpillFree +50 zł
Ręcę całość 55 zł +EpillFree +80 zł
Przedramiona / dolna część rąk 35 zł +EpillFree +45 zł
Uda/łydki z kolanami 50 zł +EpillFree +70 zł
Nogi całość 90 zł +EpillFree +125 zł
Linia bikini 50 zł +EpillFree +50 zł
Bikini brazylijskie 100 zł +EpillFree +70 zł – 110 zł
Nogi + linia bikini 120 zł
Linia podbrzusza 35 zł +EpillFree +30 zł – 40 zł