REDUKCJA TRĄDZIKU Z POMOCĄ FOTOTERAPII

Na pojawienie się zmian w przebiegu trądziku pospolitego mają wpływ: nadmierne wydzielanie łoju stymulowane intensywnym wydzielaniem hormonów, nadmierne rogowacenie ujść mieszków włosowych.

Nowa metoda terapii (IPL) jest w stanie usunąć 60% populacji tej bakterii w poddawanym leczeniu obszarze skóry w ciągu miesiąca bez efektów ubocznych. Energia emitowana przez urządzenie penetrując skórę w sposób nieinwazyjny, dociera do komórki bakterii nieodwracalnie ją uszkadzając i tym samym eliminuje jeden z trzech czynników odpowiedzialnych za powstanie zmian chorobowych. Dodatkowo emitowana wiązka energii stymuluje komórki skóry do produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny, co w znaczący sposób spłyca istniejące blizny potrądzikowe i zapobiega skutecznie powstawaniu nowych.

Terapia ta ma niewątpliwie jeszcze jedną przewagę nad dotychczas stosowanymi – nie powoduje podrażnienia skóry, złuszczania, ryzyka powstania antybiotykooporności (w przypadku stosowania klasycznej antybiotykoterapii)

Jak długo należy czekać między zabiegami, ile należy wykonać?
W zależności od nasilenia problemu w serii wykonuje się 3 – 5 zabiegów. Czas przerwy między zabiegami wynosi 2-3 dni. W przypadku potrzeby kolejnej serii okres przerwy między seriami nie powinien być krótszy niż 20 dni, aby sebum mogło wydostać się na zewnątrz, a skóra rozpocząć proces regeneracji.

 

 

Czy zabieg jest bolesny?


W trakcie zabiegu możliwe jest odczuwanie pieczenia oraz ukłuć, związanych z działaniem wiązek światła. Każda osoba posiada indywidualny próg czucia bólu. W zależności od wspominanego progu spotkacie się Państwo z różnymi opiniami. Najczęściej wykonywany „strzał” w trakcie zbiegu porównywany jest do „przykładania ciepłej igiełki do skóry”.

PRZECIWSKAZANIA DO WYKONYWANIA ZABIEGÓW E-LIGHT 

-zaburzenia hormonalne, prowadzące do hirsutyzmu lub hipertrychozy

-zespół znamion dysplastycznych

-opryszczka (ewentualnie za zgodą lekarza i w przypadku stosowania leków antywirusowych, np. Zovirax)

-ostre stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka, otarcia, zmiany na tle alergicznym

-trądzik różowaty, bielactwo w rejonie skóry, który ma być poddawany zabiegowi

-przebyte i czynne nowotwory skóry

-terapia antybiotykowa w przeciągu ostatnich 4 tygodni

-leczenie retinoidami (pochodnymi witaminy A) w ciągu ostatnich 2 miesięcy

-stosowanie leków i ziół o działaniu fotouczulającym (np. antybiotyków z grupy tetracyklin, cytostatyków, ziół, takich jak dziurawiec czy nagietek)

-leczenie steroidami w ciągu ostatnich 3 miesięcy

-leki nasercowe oraz na nadciśnienie

-ciąża i karmienie piersią

-tatuaż w miejscu wykonywania zabiegu

-epilepsja

-w ciągu ostatnich 6 tygodni nadwrażliwość skóry na światło (porfiria, wielopostaciowe osutki świetlne, toczeń rumieniowaty, pokrzywka świetlna)

-skłonność do powstawania przebarwień (zwiększona w przypadku stosowania leków hormonalnych, np. środków antykoncepcyjnych)

-aktywne implanty, np. rozrusznik serca, pompa insulinowa

-spożywanie alkoholu (24h przed zabiegiem)

FOTOODMŁADZANIE/ REDUKCJA ZMIAN NACZYNIOWYCH I RUMIENIA/ FOTOTERAPIA CERY TRĄDZIKOWEJ E-Light

twarz (+maska) 99 zł
szyja (+maska) 99 zł
dekolt (+maska) 99 zł
twarz+szyja (+maska) 130 zł
twarz+szyja+dekolt      (+maska)160 zł
dłonie (+maska) 69 zł